AKTUALNOŚCI

KONFERENCJE

Znaleziono (691)

2018-05-25 | Aktualnościchpl news GIF: wycofanie serii AmotaksuGIF: wycofanie serii AmotaksuGłówny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju 9 serii produktu leczniczego Amotaks (Amoxicillinum), 500 mg/ 5ml, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, podmiot odpowiedzialny: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A.
2018-05-23 | Aktualnościchpl news Zdrowie jamy ustnej może odgrywać istotną rolę w profilaktyce rakaZdrowie jamy ustnej może odgrywać istotną rolę w profilaktyce rakaBakterie, które powodują periodontits, popularnie nazywaną paradontozą, czyli chorobę dotykającą tkanek otaczających zęby, wydają się odgrywać również pewną rolę w występowaniu raka trzustki - mówią naukowcy z Uniwersytetu w Helsinkach i Helsińskiego Szpitala Uniwersyteckiego w Finlandii oraz Karolinska Institutet w Szwecji.

2018-05-23 | Aktualnościchpl news Leczenie antybiotykami nie jest konieczne u większości dzieci z zapaleniem spojówekLeczenie antybiotykami nie jest konieczne u większości dzieci z zapaleniem spojówekWiększość dzieci z infekcyjnym zapaleniem spojówek (zespół czerwonego oka) nie potrzebuje leczenia antybiotykiem, zgodnie z tym, co sugeruje badanie opublikowane w internetowym wydaniu „The Lancet”.
2018-05-23 | Aktualnościchpl news Białystok: Szpital wojewódzki kupi sprzęt laparoskopowy do operacjiBiałystok: Szpital wojewódzki kupi sprzęt laparoskopowy do operacjiPrzeprowadzanie małoinwazyjnych operacji w leczeniu raka jelita grubego - takie możliwości zyska szpital wojewódzki w Białymstoku dzięki zakupowi zestawu narzędzi laparoskopowych. 500 tys. zł na ten cel przekazało miasto Białystok.
2018-05-23 | Aktualnościchpl news 51. Zjazd Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci51. Zjazd Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia DzieciW dniach od 9 do 12 maja 2018 roku w Genewie odbył się 51. Zjazd Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci – 51th Annual Meeting of European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition ESPGHAN.
2018-05-23 | Aktualnościchpl news RPP postuluje dwóch przedstawicieli dziecka w deklaracji wyboru lekarzaRPP postuluje dwóch przedstawicieli dziecka w deklaracji wyboru lekarzaRzecznik Praw Pacjenta zaproponował ministrowi zdrowia, aby w deklaracji wyboru świadczeniodawcy w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, wprowadzić obowiązek podania danych dwóch ustawowych przedstawicieli małoletniego pacjenta - poinformowało biuro rzecznika.
2018-05-23 | Aktualnościchpl news Rusza budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej GórzeRusza budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej GórzeUmowa na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze została podpisana. Nowoczesny szpital wraz z wyposażeniem będzie kosztował 112 mln zł. Samorząd województwa na ten cel przeznaczył 32 mln zł.
2018-05-16 | Aktualnościchpl news Nanocząsteczki tlenku cynku z puszek mogą negatywnie wpływać na układ pokarmowyNanocząsteczki tlenku cynku z puszek mogą negatywnie wpływać na układ pokarmowyBadania przeprowadzone przez zespół dr Gretchen Mahler z amerykańskiego Binghamton University pokazują, że związki występujące w niektórych opakowaniach żywności mogą upośledzać wchłanianie w przewodzie pokarmowym.
2018-05-16 | Aktualnościchpl news Mapy potrzeb zdrowotnych do poprawkiMapy potrzeb zdrowotnych do poprawkiMiały służyć monitorowaniu systemu ochrony zdrowia i być "miękkim" narzędziem w jego kształtowaniu. Tymczasem jak wynika z kontroli NIK, mapy zdrowia - stworzone przez resort zdrowia zawierają szereg nierzetelnych, a często także nieaktualnych danych z lat 2012–2013. To oznacza, że w ograniczonym zakresie służą kreowaniu polityki zdrowotnej naszego kraju.
2018-05-16 | Aktualnościchpl news Naukowcy UŚ zbadają wpływ paliwa do grilla na zdrowieNaukowcy UŚ zbadają wpływ paliwa do grilla na zdrowieNaukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach sprawdzą, jaki wpływ na nasze zdrowie mają paliwa i podpałki używane w urządzeniach do grillowania – podała w środę uczelnia.